ایمیل
info@nikpars.com
شماره تماس
028-32848060-8

تولید اسنک های خوش طعم یامی

تعریف اسنك

اسنک ها طیف وسیعی از فراورده های غذایی را شامل می شوند که معمولا بعنوان یک وعده سبک  غذایی جایگزین وعده معمولی غذایی در نظر گرفته می شود واغلب به عنوان یکی از تنقلات مورد استفاده قرار می گیرد

ترکیبات

ترکیبات اسنک : پودر سیب زمینی، آرد گندم ،روغن سرخ کردنی گیاهی،نشاسته ذرت ،طعم خوراکی، نشاسته سیب زمینی، شکر، نمک ،بهبود دهنده، بکینگ پودر.

پروسه  تولید

در ابتدا پروسه  مواد پودری مانند پودر سیب زمینی، آرد گندم، نشاسته ذرت، نشاسته سیب زمینی، شکر، نمک، طعم دهنده ها و … در داخل دستگاه بلندر اکسترودر می کنند .

سپس در مرحله بعد مواد اکسترودر شده وارد دستگاه پخت می شوند و اصطلاحاً  بخارپز می شوند به این صورت که در دیگ پخت مواد با آب و بخار تحت فشار به صورت  پخته می شوند و ضمن اختلاط  با هم به خمیری با قوام و ویسکوزیته مناسب تبدیل می شود رطوبت اولیه خمیر 39-34% می باشد.

خمیر رو سطح شیب دار ریخته شده و سپس خمیر توسط 2 عدد غلطک تغذيه كننده صاف شده و ورقه ای می شوند و 2 عدد غلطک پایینی خمیر را مشبک می کنند .

رطوبت در زمان پخت و بعد از پخته شدن حدود 40 است و رفته رفته این رطوبت کاهش یافته که در مرحله آخر رطوبت در زمان سرخ کردن به 12 می رسد و سپس بعد ار خشک شدن به 7 طبقه رفته و در 5 طبقه اول خمیر خشک شده و 2 طبقه آخر خمیر خنک می شود.

در مرحله بعد ورقه خمیر وارد دستگاه خشک کن 7 طبقه می شود که شامل دو قسمت.در قسمت

بالايي فن هايي وجود دارد كه باده گرم به خمير ميزند ودر 2 طبقه پايين باد خنك به خمير مي خورد

پلت ها بعد از شكل دهي وارد دستگاه جدا ساز ميشوند در اين مرحله پلت ها داخل استوانه گردان با سرعت Hz60و دماي 70 درجه قرار ميگيرند تا به خوبي از يكديگر جدا شوند و جهت بالا بردن كيفيت محصول از دو دستگاه جدا ساز استفاده شده است .

سپس پلتها وارد مرحله سورت شده و پلتهاي دفرمه جداسازی می شوند . بعد وارد دستگاه خشك ساز شده سپس واحد كنترل كيفيت از محصول نيمه ساخته نمونه برداري كرده و بعد از تاييد ليبل QC الصاق مي گردد و پلت ها بر روي پالت چيده شده و تحويل انبار مواد اوليه ميگردد .

جهت سرخ كردن واحد توليد محصول نيمه ساخته را از انبار طبق برنامه تحويل گرفته و پلت ها به سالن سرخ كن منتقل ميشوند ودر دستگاه سرخ كن با  استفاده از روغن مخصوص با دماي 190 درجه و با حجم  200ليتر به صورت كاملا اتوماتيك سرخ شده و توسط سانتريفويز روغن گيري شده و طعم پاشش مي شود و جهت بسته بندي از كانواير انتقال دهنده به  سالن بسته بندي منتقل ميشود.

پیام بگذارید

Call Us Now
028-32848060-8