از لحاظ ارزش غذایی ، اسنک با پفک چه فرقی دارد؟

درواقع مواد اولیه این محصول بر پایه پودر سیب زمینی است که دارای ارزش غذایی فراوانی است  .

این محصول به روش بخارپز تولید می شود و به همین دلیل ارزش غذایی در آن کاملا حفظ میگردد و می توان بعنوان یک میان وعده سالم مورد مصرف قرارداد .
 در صورتی که پفک برپایه بلغور ذرت و در اثر فشار و دمای زیاد تولید می شود و از لحاظ ارزش غذایی قابل قیاس با اسنک نیست.

 

    آیا رنگ های استفاده شده در محصولات یامی برای انسان خصوصا کودکان ضرر دارد؟

خیر – خوشبختانه این محصول با رنگ های کاملاً طبیعی و گیاهی  تولید می گردد که بر خلاف رنگ های مصنوعی که در محصولاتی نظیر پفک استفاده می شود هیچ ضرری برای انسان ندارد.

 

 بنده حدود پنجاه سال دارم و علاقه زیادی به تنقلات نظیر چیپس و پفک دارم ولی به علت چربی زیاد نمی توانم مصرف کنم، آیا اسنک ها هم به همان اندازه دارای چربی بالا هستند؟  

اسنک ها از لحاظ کیفیت و حتی استانداردهای ملی ایران، کاملا غیر قابل مقایسه با محصولاتی مثل چیپس های سرخ شده و انواع پفک هستند که با استفاده از تجهیزات مدرن ، چربی اسنک حتی از رنج استاندارد ملی ایران پایین تر می باشد و به عنوان یک میان وعده سالم می توان از آن استفاده کرد.

 

 من عاشق محصولات یامی هستم، خصوصا طعم باربکیو و پنیر خامه ای واقعا خوشمزه است و اصلا دست و دندان موقع مصرف رنگی نمی شود.

خیلی خوشحالیم که یامی مشتریان وفاداری مثل شما را دارد. دلیل رنگی نشدن دست و دندان شما استفاده از رنگ های طبیعی (گیاهی) در این محصول است.

 

 چرا بسته بندی محصول شما یک مقدار سخت باز میشود؟ 

حق با شماست ، ما ضخامت سلفون بسته بندی را بالا بردیم و از سلفون 3 لایه استفاده کردیم که سلامت و کیفیت محصول داخل بسته بندی تا زمان تاریخ انقضا آن حفظ شود و مواد داخل بسته بندی دچار فشار یا آلودگی نشود ؛ لذا جهت باز شدن آن با سلفون های روتین در بازار متفاوت است. 

 

علت کم بودن این محصول در سوپرمارکت ها چیست؟ 

این محصول بیشتر جهت صادرات به کشورهای همسایه استفاده می شود ولی با توجه افزایش تقاضا و تقویت خطوط تولید، برای عرضه به بازار داخل اقدامات لارم صورت گرفته است.

 

در اکثر خشکبار فروشی ها این محصول به صورت خام وجود دارد، کاربرد آن در مصارف خانگی چیست؟ 

از آنجاییکه این محصول بر پایه پودر سیب زمینی تولید گردیده است ؛ می تواند جایگزین سیب زمینی قرار گیرد و مصرف کننده نهایی می تواند  این محصول نیمه آماده را  بصورت خانگی در 7 ثانیه سرخ نماید و آن را با پاشیدن طعم دلخواه و یا سس هایی نظیر کچاپ ، شکلاتی  و یا کارامل  به عنوان عصرانه خانواده میل نمایند.

البته در اروپا و برخی از رستوران های ایران نیز ، جهت تزیین غذا و دورچین غذاهای محتلف از این محصول استفاده می شود.