ایمیل
info@nikpars.com
شماره تماس
028-32848060-8

خط تولید چیپس یامی

به طور کلی دو روش برای تولید چيپس وجود دارد :

الف( روش خمیر ژلاتینه شدن مواد و سپس مخلوط شدن آن ها با آب و ایجاد خمیر و سپس قرار گرفتن خمیر اصل در قالب و شکل گرفتن آنها به صورت تکه های کوچک و خشک شدن این تکه ها که این روش بیشتر در مورد مشتقات سیب زمینی کاربرد دارد .

ب) روش مخلوط کردن غلات خام بعنوان ماده غالب و پخته شدن آن ها در اکسترودر برای حل شدن مناطق کریستالی گرانول ها  و ایجاد خمیر نرم و سپس شکل گرفتن آنها را در قالب ها به صورت ورقه ورقه و یا تکه ها بریده شده کوچک قرار میدهند .

نکته :

در فرایند تولید این گونه  فراورده ها مرحله رطوبت دادن محصول و سپس تهیه آن وجود دارد . لذا فرصتی برای رشد میکروارگانیسم ها  ایجاد خواهد شد . همچنین امکان آلودگی بعد از فرایند حرارتی به دلیل افزودن مواد مختلف دیگر به عنوان پوشش نیز امکان ورود میکروارگانیسم را فراهم خواهد نمود .

دومین مرحله میکس سریع خمیر

.

خط تولید چیپس :

همه مراحل تولید چیپس مانند مراحل اسنک است با این تفاوت که فقط لایه ای نمی شود . در تولید چیپس ضخامت لایه بسیار مهم بوده و خیلی بیشتر از اسنک است. یکنواختی رطوبت خمیر بسیار مهم بوده و باید کنترل شود.

سرخ كن

خمير ها بعد از شكل دهي از دستگاه سرخ كن عبور مي كنند و به دليل نوار نقاله خميده شكلي كه داخل فراير وجود دارد ،چيپس ها حالت خميده ميگيرند .

بسته بندی چیپس

سرخ کردنÅ خنک کردن روی نوار کانوایر Åطعم زدن Å وارونه شدن چیپس Å کانال ویبره

تقسیم کردن و بسته بندی در قوطی  Åکنترل وزن قوطی Å تزریق CO2/N2 Åسیل کردن قوطی Åدرب زدن قوطی Å شیرینگ Å جت پرینتر Å اتاق بخار Å کارتن

پیام بگذارید

Call Us Now
028-32848060-8